Вие сте тук: Начало Новини Кметът Иван Тотев награди Спортист №1 на Пловдив – стрелецът Антон Ризов

Кметът Иван Тотев награди Спортист №1 на Пловдив – стрелецът Антон Ризов

Цвети Пиронкова остана втора в анкетата, трета е плувкинята Нина Рангелова

Ив. Тотев, А. Ризов

Стрелецът на Тракия Антон Ризов стана Спортист №1 на Пловдив за 2011 година. Той събра 373 точки в традиционната анкета на медиите и Общинските спортни клубове.

На второ място остана миналогодишната победителка в анкетата - четвъртфиналистката от тенис турнира Уимбълдън Цветана Пиронкова с 269 точки. Трета е плувкинята Нина Рангелова с 220 точки.

Антон Ризов спечели трето място на европейското първенство по спортна стрелба в Белград на малокалибрена пушка, второ  място на Световната купа в Мюнхен, пето място на СК във Вроцлав, пълен комплект медали на турнира Гран При в Техеран. Също така той спечели олимпийска квота за Лондон и постави 7 рекорда при мъжете.

L141237.jpgДесетте най-добри бяха наградени снощи на традиционния Бал на спортиста от кмета на Пловдив инж. Иван Тотев.На Антон Ризов бе връчена и почетна значка на Пловдив. С парични премии отново бяха възнаградени всички медалисти от световни и европейски първенства.

И тази година бяха отличени трима млади, перспективни спортисти. Това са световната вицешампионка по шахмат за деца до 10 г. Виктория Радева от ШК Пловдив с треньорки Соня Пионова и Илияна Томовска, джудистът Борислав Янаков от СК Арена спорт и Снежана Дечева - състезателка по художествена гимнастика от СКХГ Брилянт.